INFORMACE K TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ ZŠ A K PODMÍNKÁM NAŘIZOVÁNÍ KARANTÉNY A IZOLACE ZE STRANY KHS OD PONDĚLÍ 17. 1. 2022

Mgr. Petr Kozlovský, 16. 1. 2022

Vážení rodiče,

od pondělí 17. 1. 2022 se žáci ZŠ testují již jen 1x týdně, a to v pondělí. Pokud se žák pondělního testování nezúčastní, testuje se v den nástupu do školy.

Všichni zaměstnanci naší školy se i nadále preventivně testují 2x týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek.

Povinnost testování se nevztahuje na osoby, které doloží, že

Ostatní pravidla provozu školy v souvislosti s prevencí a řešením výskytu onemocnění COVID-19 zůstávají v platnosti.

Hlavní hygienička ČR vydala v pátek 14. 1 2022 metodický pokyn pro krajské hygienické stanice k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním COVID-19 s účinností od pondělí 17. ledna 2022. Celý text pokynu najdete zde .

Nově se nařízení karantény vztahuje na všechny osoby, tedy i na osoby s ukončeným očkováním nebo osoby v ochranné lhůtě, pokud jsou v rámci epidemiologického šetření vyhledány jako osoby v epidemiologicky významném kontaktu s potvrzeným případem onemocnění COVID-19.

Nově informují rodiče o nařízené izolaci/karanténě výhradně pracovníci KHS formou SMS zprávy. Zpráva obsahuje všechny potřebné pokyny. Škola tedy zákonným zástupcům již další informace k začátku a konci nařízené karantény/izolace nezasílá.

Mgr. Petr Kozlovský, ředitel školy