Škola v přírodě – pracoviště ZŠ v ulici Bělíkova

admin, 25. 6. 2013

Tak už jsme doma! Ze školy v přírodě jsme si přivezli vlastnoručně navlečené korálky z dílny v Pěnčíně a dřevěné hračky z továrny v Jiřetíně pod Bukovou, červená ramena a krky (sluníčko pražilo neúprosně, a ač jsme se poctivě mazali krémy na opalování, přece jen se někteří z nás „vybarvili do barvy indiánů“ J), trochu bolavé nohy z výletů, ale hlavně spoustu krásných zážitků. Program jsme měli opravdu nabitý, každý den jsme vyráželi za poznáním a poučením. Kromě již zmiňovaných exkurzí  ještě také do nové hasičárny v Tanvaldu, kde jsme se dozvěděli snad úplně všechno o náročné práci profesionálních hasičů, do dobově vybaveného bunkru lehkého opevnění z doby druhé světové války, ale také jsme si vyšlápli na Štěpánku, někteří z nás k Mumlavským vodopádům, zahrát si minigolf na minigolfovém hřišti v Příchovicích… Přesto nám zbylo dost času na stmelovací aktivity třídních kolektivů, hry v lese i na hřišti, orientační závod, ale i koupání v bazénu se sice dóóst studenou, ale průzračně čistou vodou (což ve třicetistupňovém vedru, které panovalo téměř po celou dobu našeho pobytu, byla opravdu hodně vyhledávaná činnost), večerní posezení se zpíváním či vyprávěním a čtením a na závěr i na diskotéku s tanečními soutěžemi a na stezku odvahy v blízkém lesíku. Prostě ani jsme neměli čas na nějaké stýskání. Všem se nám škola v přírodě moc líbila (většině z nás se ani nechtělo domů, což bychom před rodiči ale pochopitelně nepřiznali) a už se moc těšíme na prázdniny a po nich na další společně prožité dny.

Za děti ze ZŠ TGM sepsala Anna Chvojková[nggallery id=23]