Škola v přírodě – pracoviště ZŠ Purkyňova

admin, 28. 6. 2013

Ve dnech 20. – 25. 6. 2013 se žáci 2., 4. a 5. tříd zúčastnili školy v přírodě, která se konala v Kořenově v hotelu Kořínek.V průběhu celého pobytu měly děti bohatý program. Společně jsme navštívili Kozí farmu a korálkárnu v Pěnčíně, sklárnu, muzeum skla, Hornické muzeum v Harrachově a zajímavý přírodní prvek Mumlavské vodopády se zábavně naučnou Liščí stezkou. Moc se nám líbilo také ve výrobně dřevěných hraček v Jiřetíně pod Bukovou i na rozhledně Štěpánce, kam jsme si udělali krátký výlet.  Areál hotelu jsme využili jak ke koupání, hraní, tak i sportování. Děti zaujal pro ně netradiční orientační běh i atletická olympiáda, kterou pořádáme pravidelně každý rok.Součástí školy v přírodě byla samozřejmě i výuka. Dokonce jsme dětem uspořádali i zajímavé besedy – s mistrem světa v hasičském sportu a s lékařem z jedné pražské fakultní nemocnice. Spousta času zbyla i na zábavu. Průběžně děti soutěžily ve skupinách, večer tančily na diskotéce, grilovaly, opékaly nebo mohly navštívit „multikino“. Odvahu dětí jsme prověřili při noční hře.  V hotelu Kořínek jsme našli výborné zázemí, všichni se o nás moc dobře starali a jak dětem chutnalo!!!  Rodiče jsme pravidelně informovali přes elektronickou poštu a každá zpráva byla doplněna fotografiemi z prožitého dne.Své zážitky a průběh dne si děti zapisovaly do záznamových deníčků, které dětem budou připomínat čas, který jsme strávili společně.

Užili jsme si společně úžasný týden. Děti byly hodné, šikovné a spokojené. Vše zvládly na výbornou!

děti a učitelky ZŠ Purkyňova