Jaká byla Drakiáda 2023?

Mgr. Petr Kozlovský, 9. 10. 2023

Spolek rodičů a přátel školy ve Frýdlantu uspořádal v neděli 8. října 2023 Drakiádu pro děti, jejich rodiče a prarodiče. Tato akce se koná již tradičně, a to na velké louce nad starými jatkami.

Na kopec přišlo okolo 100 dětí v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Počasí opravdu přálo. Bylo krásně, slunečno a větrno, přestože dopoledne bylo počasí zatažené, chladné a místy pršelo a vůbec nebylo jisté, zda se Drakiáda uskuteční. Nakonec to dobře dopadlo a skoro všem draci létali.

O občerstvení se postaral Sbor dobrovolných hasičů ve Frýdlantu. Děti dostaly zdarma párek v rohlíku a ovocný čaj. Od Spolku rodičů a přátel školy děti dostaly drobné sladkosti.

Drakiáda se moc povedla. Myslím si, že to bylo velmi příjemně strávené odpoledne v krásné podzimní přírodě s výhledem na frýdlantský zámek a okolí.

Všem, kteří pomohli akci zorganizovat, moc děkujeme!

Za SRPŠ ve Frýdlantu

Zuzana Wudyová (předsedkyně)