Skvělý výkon němčinářů ze ZŠ Husova v celostátním kole soutěže WOCABEE

Mgr. Petr Kozlovský, 4. 12. 2023

Němčináři z 8. B prokázali během celostátního kola WocaBee šampionátu velké nadšení a soutěživost. Ve dnech 22. – 23. 11. 2023 se zúčastnili celostátního kola v jazykové soutěži WocaBee.

Celostátní finále tentokrát probíhalo pouze ve dvou dnech a žáci mohli soutěžit každý den maximálně 3 hodiny. Každý žák třídy 8. B získal v tomto kole denně v průměru 2710 WocaPoints bodů, což znamená přibližně 1800 správných odpovědí za den.

Naše nejaktivnější žákyně získaly dokonce přes 9000 WocaPoints bodů a procvičily si spoustu slovíček.

I přes obdivuhodný výkon a nasazení žáků se již mezi top 3 neprobojovali, a tudíž do mezinárodního kola nepostoupili.

Celostátního kola se účastnilo 42 nejlepších tříd z 2 777 zapojených. Nejaktivnější žáci dnes obdrželi medaile a drobné odměny.

Děkujeme paní učitelce Fialové za podporu a motivaci žáků a panu Davidu Fialovi za výrobu medailí pro žáky. Všem zúčastněným žákům ještě jednou  gratulujeme ke skvělému výkonu!