Bezpečně životem

admin, 23. 9. 2013

V pátek 20. září se na naší škole uskutečnil tradiční projektový den Bezpečně životem. Žáci
2. stupně byli rozděleni do družstev a postupně procházeli celkem deseti stanovišti, kde se dozvídali spoustu potřebných informací a plnili zadané úkoly. Děti si mohly prakticky vyzkoušet první pomoc, dozvěděly se, jak se chovat či nechovat při mimořádných situacích, zopakovaly si, jaké je základní vybavení kola a co vše musí mít cyklista, když vyjede na silnici. Také byly informovány, jak třídit odpad, jak se chovat při úniku chemických látek, zopakovaly si dopravní značky a učily se rozpoznávat nejznámější houby.  Projektový den se ale neobešel ani bez pohybu a to na dvou stanovištích. Na jednom žáci jezdili na kole, na druhém běhali štafetu. Celý den byl ukončen na náměstí, kde se konal Den integrovaného záchranného systému. K vidění zde byla např. vozidla hasičů, která si děti mohly prohlédnout i zevnitř. Všechny velmi zaujala také ukázka toho, jak vycvičení policejní psi hledají výbušniny a jiné nebezpečné látky.

2013-09-20-455  2013-09-20-458  2013-09-20-459