Adventní prohlídka ZOO Liberec

admin, 2. 1. 2014

Ve středu 11. 12. jsme jeli se třídou do liberecké zoologické zahrady, kde se konala večerní adventní prohlídka. Před pátou hodinou odpolední jsme netrpělivě očekávali, až se otevřou brány zahrady. Hned u vchodu jsme odevzdali nepoužité školní potřeby (sešity, pastelky, nůžky,…), abychom pomohli dětem z Burkiny Faso. Netradiční prohlídková trasa byla osvícena pochodněmi. V pavilonu žiraf jsme viděli křest Nafari, mláděte žirafy Rothschildovy, které se narodilo 31. října. V badatelně jsme si mohli nejen prohlédnout vysvlečenou kůži chřestýše, ale také si pohladit hada! Pro některé z nás to byla „zkouška odvahy“, která ale stála za to! Prošli jsme se také „zvířecí kuchyní“, kde bylo v kbelících připraveno ovoce, zelenina a zrní pro zvířata, ale také sladkosti pro nás. Nejvíce se nám asi líbila sloní šou (koupání a cvičení slonů) a komentované krmení lachtanů. Po krátké občerstvovací zastávce jsme se plni zážitků vraceli domů.

Žáci 6.B ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant