Masopust 2014

admin, 5. 3. 2014

Stejně jako v předchozích letech, ani letos jsme nezapomněli na jednu z nejveselejších lidových slavností – masopust. Již tradičně se na závěr masopustu scházíme ve veselém masopustním průvodu. Tomu však předchází velké chystání tradičních masek, vyhledávání zajímavostí o tomto svátku, počítání přesného data popeleční středy (protože je datum, stejně jako u Velikonoc, pohyblivé), zpívání masopustních popěvků a nácvik tradičních lidových říkadel a tanečků.

Masopustní veselici pořádají paní učitelky s dětmi z frýdlantských mateřských školek, my školáci se rádi připojujeme. A vždy se těšíme, jak společně projdeme v dlouhém průvodu masek město až na náměstí, kde pro nás a pro všechny přihlížející občany každý rok připraví pan starosta nějaké překvapení. Tentokrát na nás čekal v převleku za šéfkuchaře. Dohlížel, jak nám jeho tým „kuchtiček“ smaží výborné omelety. Děti si tak nejen zazpívaly a zatancovaly, ale také zamlsaly – jak to má při správném masopustu být.

Masopust se opět vydařil!

Mgr. Anna Chvojková