Pasování na čtenáře

admin, 27. 5. 2014

Mámo, mámo, já jsem čtenář! Zaznělo ve čtvrtek 15.5.2014 novou aulou na ZŠ Bělíkova. To prvňáčkové byli odpoledne pasováni na čtenáře. Co tomu předcházelo? Každý žák si vybral jednu knížku, se kterou ostatní spolužáky seznámil. Ve dvou případech bylo vyprávění tak poutavé, že i ostatní děti měly zájem si knížky přečíst a tak to má být.   Když nastal den D, sešli jsme se všichni v naší nové aule. Samotného pasování se ujala paní ředitelka, která historickým železným mečem, každého prvňáčka pasovala na čtenáře. Všichni dostali diplom a knížku. Tento rituál byl zakončen vystoupením, které si děti připravily pro své maminky ke Dni matek. Přednesly jim pěkné básničky, zazpívaly i zabubnovaly na drumbeny. Povedené odpoledne jsme zakončili prohlídkou školy a třídy 1.A.

Mgr. Milada Procházková, třídní učitelka