Anglický jazyk od předškolního věku na naší škole

admin, 8. 8. 2014

Od nového školního roku 2014-2015 jsme se rozhodli seznamovat děti  s anglickým jazykem (Aj) již od předškolního věku. Cílem výuky Aj od předškolního věku není mechanické rozšíření slovní zásoby, ale spíše poskytnout dětem možnost, jak být vystavené anglickému jazyku přirozeně a bez větších obtíží přivyknout výslovnosti, mluvenému projevu a porozumění. Jedná se především o praktickou aplikaci jazyka a jazykových dovedností, přičemž cílem je motivovat děti k aktivnímu přístupu při výuce Aj. Výuka bude probíhat hravou, komunikativní formou pomocí příběhů, interaktivních cvičení, obrázků, říkadel a písní. V 1. a 2.ročníku budou děti hodnocené slovně či klasifikací.

Výuka bude probíhat v dělených hodinách s menším počtem žáků než je ve třídách běžné pod vedením kvalifikovaných učitelů anglického jazyka.