Polský projekt „Ekologická megabaterie“ – Postřehy Karolíny Erbanové (žákyně 9.E)

admin, 15. 10. 2014

Polský projekt „Ekologická megabaterie“ – Postřehy Karolíny Erbanové (žákyně 9. E)

Účastnili jsme se projektu Ekologická megabaterie v polské škole. Měli jsme připravené pomůcky a vedoucí nám u všeho vysvětlil postup, který byl zobrazen i na tabuli.

Prvním pokusem bylo dokázání, jestli je voda vodič. Voda vodila jen slabě, proto jsme přimíchali různé druhy solí. Další pokus bylo měření, kolik Voltů prochází ovocem a zeleninou s různými vodiči. Potom jsme rozsvítili diodu pomocí hřebíků, toaletního papíru, octa a drátu. Posledním pokusem bylo vytvoření Voltova sloupu. Spojením několika Voltových sloupů jsme rozsvítili tabuli s LED žárovkami.

WWW Logotypy (2)