SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

admin, 8. 3. 2016

Naše škola se zapojila do 4. ročníku humanitární akce „Sněhuláci pro Afriku“. Motem akce je „Děti pomáhají dětem“.

Jde o získání finančních prostředků na převoz jízdních kol do africké Gambie ze sbírky Kola pro Afriku, aby tamní děti měly lepší možnost dostávat se ze svých vesnic do školy. Proto jsou osloveny touto akcí právě děti a jejich učitelé a rodiče. V rámci výuky se žáci dozvědí o podmínkách života afrických dětí, aby byly motivované k chuti pomoci. Pomoc je v této akci koncipovaná nejen jako finanční sbírka, ale jako soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka. Každý postavený či jinak vytvořený sněhulák může být do soutěže přihlášen za startovné 50,- Kč. V naší škole se zapojily třídy a školní družina ze ZŠ Bělíkova, 1. třídy ze ZŠ Husova a také některé rodiny.

Celkem jsme společně vytvořili 45 sněhuláků a posíláme tedy na účet humanitární akce 2 250,- korun.

Všem pilným dětem, učitelkám a rodičům, kteří měli chuť společně tvořit sněhuláky a zároveň tak pomáhat africkým školákům, moc děkujeme.