Velikonoční dílny v ZŠ Bělíkova

admin, 29. 3. 2016

Formou projektových dnů se dětem snažíme přiblížit lidové tradice, se kterými jsou spojené naše svátky. Velikonoce patří po Vánocích k nejznámějším a v křesťanské tradici i nejdůležitějším. Pro děti jsou však spojené především s koledováním na Velikonoční pondělí. A tak jsme se snažily, aby se děti v rámci vyučovacích hodin seznámily s lidovými zvyky, které se pojí k Velikonocům jako oslavě znovuzrození a probouzení přírody po dlouhé zimě. A na středu před velikonočními prázdninami jsme pro děti připravily velikonoční dílny, v kterých si děti vyrobily velikonoční výzdobu do svých domovů. Děti pracovaly 4 vyučovací hodiny ve smíšených skupinách. Do vybraných dílen (vybíraly si 4 ze 6 nabízených) se děti musely zapsat před vyučováním. A tak školní chodba před první hodinou připomínala spíš mraveniště. Děti to však zvládly bez větších problémů, jen některým nejmladším školákům jsme musely trochu pomoci. Stejně dobře si děti vedly v jednotlivých dílnách. A tak si domů odnášely povedené výrobky, kterými určitě udělaly radost sobě i svým rodičům.
S atmosférou při našem velikonočním tvoření se můžete seznámit na fotografiích ve fotogalerii: http://achvojkova.rajce.net/23.3._velikonocni_dilny
Učitelky ZŠ Bělíkova