Říjen v mateřské škole v ulici Jiráskova

admin, 14. 11. 2017

Tvoření 10-2017

A už je tu říjen, starší děti, třída ježků začala chodit do tělocvičny v Purkyňově ulici a to každou středu, protože každý přece ví, že „ ve zdravém těle je zdravý duch“. Ježci se také hned na začátku října vydaly do ekologického centra v Hejnicích, do Střevlíku. Program pro děti měl název „Od jablíčka k moštu“, počasí bylo už trochu sychravější, program však stál za to a cesta vlakem i s přestupem proběhla dobře. Našemu cestování ale nebyl ještě konec, vydali jsme se na výstavu „Ovoce a zeleniny“ do Stráže n.Nisou. Jezdíme sem s dětmi každoročně, výstava je také krásně připravená, děti zde viděly spoustu druhů jablíček a hrušek, mohly i ochutnat a na závěr si nazdobily perníčky. A hurá na vlak, tentokrát jedeme i tunelem. Ještě jeden výlet a to znovu do Hejnic na akci „Hejnický dřevorubec“. Tady se konaly závody v řezání motorovou ale i s ruční pilou, v odvětvování stromů…., děti si mohly také vyzkoušet zatloukání hřebíků, přecházení po kmenu, složit puzzle z odříznutého kola kmenu, nechyběly ani obrázky zvířat, kam které patří, zda do lesa nebo na farmu, či do ZOO. Vyšlo nádherné počasí a tak se nám ani nechtělo zpátky do školky, jenže vlak nečeká. Krásného babího léta jsme využily a vydaly jsme se na delší procházku a to na nově zbudovanou Křížovou cestu na Křížový vrch. Výhled na naše město stál za to. Na konci října proběhl ve školce projektový den, kde si děti mohly vybrat činnosti například modelování, hra s barvami, tancování či kuchtění trochu jinak.

Jana Burgrová

Tvoření 10-2017