Zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2013/2014

admin, 12. 2. 2013

Zápis do mateřské školy proběhne na všech pracovištích mateřské školy v termínu 15.května 2013 od 8,30 do 15,30 hodin.

Jak zapsat dítě do mateřské školy?
Samotný zápis spočívá v tom, že obdržíte formuláře pro přihlášení dítěte (přihláška, evidenční list, přihláška ke stravování atd.). Ve školce si vás předběžně zapíší, aby měli přehled o počtu dětí – budou chtít jméno, datum narození, adresu ( vyžadujeme rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče ). Formuláře si vezmete domů, kde je vyplníte; počítejte s návštěvou lékaře – na přihlášku je potřeba jeho vyjádření ke zdravotnímu stavu dítěte.
Po vyplnění přihlášky a potvrzení lékaře se přiháška odevzdá školce v daném termínu (v týdnu od 27.5. do 31.5.). Na základě přihlášky vyhotoví ředitelka školy rozhodnutí o přijetí či nepřijetí dítěte (mělo by se tak stát do třiceti dnů od podání přihlášky). Toto rozhodnutí v podobě seznamu s registračními čísly přihlášek bude vyvěšeno v týdnu od 10.června na každém pracovišti MŠ a na webu školy . Nepřijetí bude zasláno poštou.Většinou se už při odevzdání přihlášek můžete orientačně dozvědět, jaké jsou šance na přijetí. Obecně platí, že se přednostně přijímají děti předškolního věku a děti s bydlištěm v místě školky. Další kritéria jsou uvedeny ve směrnici k přijímání dětí, se kterými se můžete seznámit v mateřské škole při zápisu.
Pokud má dítě ve školce sourozence nebo máte požadavek, aby bylo dítě umístěno do určité třídy, uveďte to již při zápise. Požadavkům nemusí být vyhověno, ale je možno k tomu při umísťování na jednotlivá pracoviště přihlédnout.

Co by dítě mělo umět:

• obouvat a zouvat bačkory a boty
  • poznat si své oblečení (vše by mělo být podepsané)
  • oblékat a svlékat tričko, kalhoty, ponožky
  • vydržet sedět při jídle u stolu
  • jíst ovoce a zeleninu (pokud není dítě alergik)
  • samo se najíst lžící
  • pít ze skleničky
  • umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku, ovládat kohoutek (některé školky již mají pákové baterie, nebo bezdotekové zařízení – informujte se při zápise)
  • používat záchod – včas si dojít, utírat si zadeček (pleny jsou nepřípustné)
  • používat kapesník, vysmrkat se
  • zvládat chůzi po schodechNezapomínejte, že od zápisu do nástupu do školky je spousta času. Je zbytečné se teď trápit tím, že to dítě ještě neumí. Oblékání se lépe trénuje na jaře, když už není tolik vrstev; a i boty jsou snadnější. Rozhodně z toho dítě nebude zkoušené při zápise, tak zůstaňte v klidu a trpělivě a pomaloučku nacvičujte to, co je třeba.

Mgr. Věra Dunajčíková, ředitelka školy